Anasayfa / Dernek / Veli Bozkır

Veli Bozkır

1962 Karaman doğumlu olup, ilk, orta ve lise eğitimini Karaman’da tamamlamıştır. 1980 yılında Dz. Astsubay MYO Elektronik bölümünden mezun olmuş, Denizaltı eğitimlerinin ardından bir yıl süren Elektronik tekamül kursunu başarıyla tamamlamıştır. Sırasıyla Denizaltı Filo Komutanlığı, Kdz. Bölge Komutanlığı, Deniz Harp Okulu Komutanlığı, Sahil Güvenlik Genel Komutanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığı olmak üzere TSK çeşitli birliklerinde ve yurt dışı görevinde bulunmuş çok sayıda başarı, taktir ve ödül almıştır.

1985-2001 yılları arasında faal Futbol Hakemliği yapan Bozkır, 2001 yılında A. Ü. İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon bölümünde Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Türk Silahlı Kuvvetlerde 23 yıl bir fiil görev yaparak, 2003 yılında kendi isteği ile emekli olmuştur.

2004 yılında Türkiye Emekli Assubaylar Derneği ve Karamanlılar Derneğine üye olmuş, 2006 yılında Karamanlılar Derneği Başkanlığına seçilmiştir. Başkanlığı süresince takım arkadaşlarıyla birlikte, Karamanlılar Derneği Genel Merkez Binasının satın alınması, Üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verilmesi, yurt dışına dil eğitimine gönderilmesi, Ankara AKM de Karaman Tanıtım Günleri düzenlenmesi, Karamanlılar Derneği TSM Korosunun kurulması, Karaman’a okul yaptırılması gibi sosyal, kültürel projeleri yönetmiş ve yönetmektedir.

2004 yılında üye olduğu Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) bünyesinde çeşitli çalışmalara katılmıştır.

Orta düzeyde Fransızca ve İngilizce bilen Bozkır evli, iki çocuk ve ikiz torun sahibidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.